Do czego potrzebna nam witamina K?

To wapń jest przecież podstawowym składnikiem kości. Dlaczego więc mówi się, że to witamina k2 jest to ważną, kluczową, odgrywającą istotną rolę w utrzymaniu kości w prawidłowym stanie? Kilka słów wyjaśnienia należy się zatem każdemu. Bo sam wapń to nie wszystko. Ale zanim ta wiedza, istotna wskazówka, że to właśnie solgar witamina k2 zyskała miano prestiżowego suplementu. W końcu Solgar to firma od ponad 60 lat na naszym rynku.

Co więc z tą witaminą k2?

 

Witamina k2 w swojej biologicznej postaci występuje w naszym szkielecie. Niemniej jednak jej ubytki powodują odwapnienie kości. Co za tym idzie pojawia się osteoporoza. To właśnie witamina k2 wiąże wapń w prawidłowy sposób. Bez niej szkielet po prostu się rozpada. Czy warto więc suplementować się tą witaminą? Oczywiście, że tak. Jeszcze z kolejnego powodu, jakim jest prawidłowe krzepnięcie krwi, czy utrzymaniu w dobrym stanie naszego układu krwionośnego i krążeniowego.

 

Kolejna ciekawostka warta uwagi

 

Ma ona związek z miażdżycą tętnic. Brak tytułowej witaminy, którą można zażywać w postaci solgar witamina k2 powoduje trudności z usuwaniem nadmiaru wapnia w tętnicach. Prowadzi to oczywiście do choroby, zwapnienia tętnic wieńcowych. K2 jest jak widać potrzebna nie tylko jednemu miejscu w organizmie, bo działa wszechstronnie. Nad jej suplementacją warto więc poważnie się zastanowić i oczywiście skonsultować z lekarzem. Należy zapamiętać, ze bez zgody lekarza witaminy K nie powinny stosować osoby zażywające leki przeciwkrzepliwe.

Ten artykuł ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *